Wyniki wyszukiwania dla:

STUDIO / CTP

Nasze studio graficzne, w którym przygotowujemy projekty i skład publikacji jest zawsze do Państwa dyspozycji. Z przyjemnością zaprojektujemy dla Państwa okładkę, ulotkę, plakat, papier firmowy, teczkę, oraz zrobimy skład książki lub magazynu.

Nasza drukarnia drukuje wg projektów graficznych dostarczonych przez Klienta. Istnieje także możliwość przygotowania profesjonalnego projektu graficznego przez nasz dział graficzny. Ma to charakter usługi dodatkowej i wyceniane jest indywidualnie.

Każdy plik graficzny przed przekazaniem do druku jest sprawdzany przez nas pod kątem technicznego przygotowania do druku. Niepoprawne przygotowanie pliku, a co za tym idzie konieczność dokonania w nim zmian, może wpłynąć na czas realizacji zamówienia. Drukarnia nie ponosi odpowiedzialności za błędy w druku wynikające z niepoprawnego przygotowania pliku do druku przez Klienta, a także za błędy merytoryczne w projekcie (np. w tekstach).

W razie pytań lub problemów, na które nie znajdziecie Państwo odpowiedzi w niniejszym poradniku, możecie Państwo skontaktować się naszym studiem graficznym – mailowo: grafik@salezjanie.net lub telefonicznie: 607 033 564.

Jeśli zajdzie potrzeba dokonania zmian w pliku nasz dział graficzny skontaktuje się z Państwem mailowo lub telefonicznie. Dla ułatwienia kontaktu w zamówieniu można podać bezpośredni kontakt do osoby, która przygotowywała projekt do druku.

Jeżeli nasz dział graficzny będzie zmuszony dokonać zmian w pliku, które mogą wpłynąć na zmianę jego wyglądu względem przesłanego przez Państwa pliku, prześle drogą mailową podgląd pliku po zmianach celem koniecznej w takim wypadku akceptacji do druku.

 

 

A zapewnić szybką i profesjonalną obsługę Klienta, nasz dział CTP wyposażony jest w nowoczesne cyfrowe studio montażowe oraz system CTP z naświetlarką SCREEN do formatu blach 650×530.

W celu sprawdzenia poprawności projektu i montażu, mamy możliwość drukowania proofów impozycyjnych (wydruków próbnych) na drukarce EPSON STYLUS PRO Pozwala ona na drukowanie z najwyższą jakością oraz w znacznym stopniu skraca czas pracy.

Mały poradnik jak przygotować prace do druku.
W przypadku druku offsetowego, pliki bezwzględnie powinny spełniać poniższe warunki:
  • gdy w pracy występuje grafika, która kończy się równo z krawędzią strony (tzw. grafika na spad), należy dodać 3 mm spadu. Zaleca się również dodanie znaczników cięcia, w szczególności, gdy praca zapisana będzie w formacie, który nie określa obszaru,
  • 300 dpi może niekorzystnie wpłynąć na jakość drukowanych obiektów, a w rozdzielczość powyżej 350 dpi nie powoduje poprawy jakości, niepotrzebnie natomiast zwiększa rozmiar pliku),
  • nie powinno stosować się kolorów RGB (w przypadku dostarczenia pracy zawierającej kolory RGB, końcowy wydruk może być niezgodny z oczekiwaniami klienta).
  • sugerowane formaty plików: PDF – Adobe Acrobat, Portable Document File
  • nie zalecamy przygotowywania dokumentów PS i PRN (PostScript). W takim wypadku należy dokument przekonwertować do PDF’a (np. za pomocą Adobe Distiller).
  • w przypadku kolorowego druku przy użyciu standardowej triady (CMYK) nie należy stosować innej palety kolorów niż CMYK lub greyscale – wszystkie kolory Pantone® powinny zostać przekonwertowane do CMYK,
  • jeżeli praca będzie drukowana z użyciem kolorów Pantone®, odpowiednie obiekty wektorowe powinny być zdefiniowane jako kolory Pantone®, a bitmapy jako duotony lub tritony.
UWAGA: Niektóre aplikacje nie potrafią wygenerować płynnych przejść tonalnych złożonych z kilku kolorów Pantone® .
W przypadku dokumentu wielostronicowego (typu książka, katalog itp.), kolejne strony dokumentu powinny być dostarczone w jednym pliku (np. PDF) jedna po drugiej. W przypadku bardziej złożonych – nietypowych dokumentów, należy dostarczyć gotowe składki bądź wzór.
Najczęstsze problemy, jakie mogą wystąpić w wyniku nieprawidłowego przygotowania pracy do druku:
  • kolory niezgodne z oczekiwaniami klienta w wyniku zastosowania nieprawidłowej palety kolorów (np. RGB lub Pantone® dla dokumentów drukowanych z zastosowaniem standardowej triady),
  • w pracy nie zostały przygotowane spady – grafika w dokumencie kończy się równo z krawędzią strony,
  • nieprawidłowo drukują się teksty w wyniku nieosadzenia czcionek lub braku zamiany tekstów na krzywe.

 

 

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem:
Towarzystwo Salezjańskie
Inspektoria Krakowska
ul. Bałuckiego 8, 30-318 Kraków
tel. (+48) 12 252 85 00
email: sekretariat@sdb.krakow.pl
Myśli ks. Bosko
"...Moją zasadą jest postępowanie w życiu tak, by oddać cesarzowi co cesarskie, a jednocześnie dać Bogu, to co jest Boskie..."
Zostań salezjaninem

Śledź nasze działania

© 2020 Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria Krakowska